Pánevní dno & JIZVA

Péče o jizvu po císařském řezu a epiziotomii

Intimita

Každá jizva na našem těle vyžaduje celoživotní péči. Na workshopu Pánevní dno & JIZVA se zaměříme především na jizvu poporodní – tedy na jizvu po císařském řezu a jizvu, která vznikla při epiziotomii (nástřihu hráze) či jiném poranění porodních cest.

Na workshopu se dozvíte, jakým způsobem tyto jizvy vznikají a jak by mělo probíhat jejich hojení. Řekneme si také, jak vypadají jizvy patologické a jak nás mohou ovlivnit v našem dalším životě.

V praktické části se naučíte, jak o vaši poporodní jizvu správně pečovat. Techniky masáže jizvy po SC (císařském řezu) je možné si v případě zájmu vyzkoušet přímo na workshopu. Jizvu v oblasti pánevního dna na workshopu masírovat dlaněmi nebudeme. K masáži pánevního dna využijeme pomůcky (relaxační míčky, overball nebo ručník). Masáž jizvy po epiziotomii si ukážeme na anatomickém modelu popř. na vlastní dlani, která bude suplovat vstup do pochvy.

Workshop Pánevní dno & JIZVA proběhne v pátek 14.června 2024 v 17:00 hod. v malé skupince s maximální kapacitou 8 žen. Proto si nezapomeňte včas rezervovat své místo. Odkaz na rezervační systém najdete níže.

PortDeBras